עיצוב חזה

לשדיים תפקיד מרכזי בהגדרת הנשיות ומיניות האשה משחר הדורות. צורת השדיים הרצויה הינה תולדה של תקופה, תרבות ואפיונים חברתיים.

החברה הישראלית הינה בעלת תרבות שמש: רוב ימות השנה חמים מספיק בכדי ללכת בבגדים קצרים החושפים את מתאר גופנו. רובנו מבקרים בחופי הים ובבריכה בכדי "לתפוס צבע". בגדי ים, גופיות ובגדים דקים אחרים אינם מסווים לחלוטין את צורת השדיים. שדיים גדולים מדי, קטנים מדי או מרוקנים מדי נראים מיד לעין ונתפסים כלא יפים.

ניתוח הגדלת חזה הינו הניתוח הפופולרי ביותר בארץ. ניתוח זה עונה על כל הדרישות מניתוח אסתטי רצוי: קצר, תוצאות נראות לעין כמעט מיד, צלקת מינימלית ואפקט כמעט לכל החיים.

ניתוח הקטנת חזה נועד לבעלות שדיים גדולים, נפולים, המהווים מעמסה גופנית ולא רק אסתטית. אמנם קיימות צלקות בתחתית השדיים בניתוח זה, אך העיצוב החדש שלהם שווה את ההשקעה.

ניתוח הרמת חזה נועד להחזיר את הנשיות לשד מרוקן ונפול, שאת צורתו החזיה מתקשה להסוות (שלא לדבר על בגד יד). גם לניתוח זה קיימות צלקות, אך השדיים חוזרים למצבם טרם ההתרוקנות בצורה יפה מאד.

לבסוף, קיימים מצבים שונים בהם התפתחות חזה אינה תקינה: חזה לא סימטרי, חזה טובולרי, פטמה שלישית, או אף פטמה שקועה. ניתן לפתור בעיות אלה בשלל שיטות המוזכרות בהמשך.

סגירת תפריט