שאיבת שומן

שאיבת שומן היא הנושא המדובר ביותר במדיה ובאינטרנט במסגרת כירורגיה האסתטית: מי לא מעוניין בעיצוב הגוף ללא מאמץ, חיטוב מושלם ללא צורך בהשקעה מרובה בחדר כושר..

ניתוח שאיבת שומן הוא הפיתרון האידאלי להעלמת רפידות שומן הבולטות מקווי הקימור הטבעיים של הגוף ומפריעות אסתטית. הפעולה פשוטה: שאיבת שומן עמוק לאחר ניפוחו בנוזל מיוחד, דרך חתכים קטנים ביותר. שאיבות קטנות (שטחי גוף קטנים ובודדים, דוגמאת מותניים, ברכיים) ניתן לבצע בהרדמה מקומית עם או בלי טשטוש. שאיבות גדולות (שטחי גוף גדולים, דוגמאת בטן, או מרובים במספר) יש לבצע בהרדמה כללית. הסיבה לכך נעוצה בכאב הנגרם בשאיבה. ככל ששטח השאיבה עולה, כן יש צורך בהרדמה גדולה יותר – עד לכללית. נפח מקסימלי לשאיבה נע בין 4 ל- 5 ליטר ולא יותר. זהו נפח בטוח לשאיבה והסיכונים בו נמוכים מאד.

גורמי סיכון עיקריים לניתוח שאיבת שומן הינם נטיה לדמם מוגבר (עקב נטילת מדללי דם: אספירין, ויטמינים או תרופות הומיאופתיות למשל), ועודף משקל. יש להפסיק לקחת מדללי דם לפחות שבועיים טרם הניתוח. הניתוח לא יבוצע לבעלי משקל עודף ניכר: היות ומדובר בנפח גדול מאד לשאיבה, שאיבת 4 ליטר לא תהיה אפקטיבית במצב זה. כמו-כן בבעלי משקל עודף ניכר הסיכון עולה מאד לבעיות נשימתיות אחר הניתוח, קרישי דם בוורידי הרגליים, זיהומים וריפוי איטי מאד. יש לרדת טרם הניתוח למשקל רצוי ולהיות יציב/ה עליו לפחות לשלושה חודשים.

שאיבת שומן מתאימה לכל בעל/ת משקל סביר (פרופורציונלי לגובה הגוף) ועור באיכות טובה (ללא צלוליט או ריפיון) המבקשים להחליק רפידות שומן הבולטות מקווי הקימור הטבעיים של הגוף ומפריעות אסתטית. עלי לציין כמו כן כי קשה מאד לעצב היקף מלא של גפה בשאיבת שומן.

יש להמתין לסיום הגדילה והתייצבות במשקל סופי טרם החלטה לגבי שאיבת שומן: מגיל 18 ומעלה. במידה ומדובר באשה שטרם סיימה את לידותיה עליה לקחת בחשבון כי תוצאות הניתוח ישתנו עקב כניסה להיריון נוסף. לכן, אמליץ לך לדחות את הניתוח במידה ואת מתכננת להיכנס להיריון בטווח השנה הקרובה.

רקמת שומן מגיבה לשינויי משקל: עליה במשקל מעל 5 ק"ג תגרור עליה בנפח רקמת השומן בגוף (=השמנה), לא בהכרח באתרים שנשאבו, אלא במקומות אחרים, דוגמת גב עליון וזרועות. בדרך כלל אתרי השאיבה אינם מגדלים רקמת שומן נוספת, אלא רק במצב עליה מאד ניכרת במשקל.

תוצאות ניתוח שאיבת שומן יכולות להיות מאד מוצלחות, אך אינן יכולות להחליף דיאטה וכושר גופני: ללא איזון בין אכילה נכונה ופעילות נכונה שאיבת שומן לא תהיה אפקטיבית כפי שהינה יכולה להיות.

סגירת תפריט